Rebränding? Hoidu nendest vigadest

Rebranding can have a great outcome to refreshing the brands image, but just to be safe, let's go over a few things.

Rebränding võib olla hirmutav ülesanne, kuid see võib olla ka suurepärane võimalus ettevõtete jaoks, et värskendada oma kuvandit ja jõuda uute sihtrühmadeni. Siiski on oluline vältida tavalisi vigu, et tagada brändi muutmise edukus. Räägime mõnest kõige tavalisemast veast, mida ettevõtted brändi muutmisel teevad, ja sellest, kuidas neid vältida.

 

Ei koguta piisavalt infot

Enne brändi muutmise alustamist on oluline teha põhjalikke uuringuid oma sihtrühma, konkurentide ja valdkonna suundumuste kohta. See aitab teil mõista, mida teie sihtrühm otsib ja mis eristab teid konkurentidest. Ilma selliste vastusteta ei pruugi rebrändingu tulemus teie sihtrühma üldse kõnetada.

 

Liiga drastilised muutused

Kuigi brändingu täielik uuendamine võib olla põnev, on oluline vältida liiga paljude suurte muudatuste tegemist korraga. See võib tekitada segadust ja muuta teie brändi äratundmise raskeks. Näiteks muutmisel ühekorraga brändi nime, logo ja kogu visuaalset keelt on tulemuseks see, et isegi lojaalsemad kliendid ei pruugi kokku panna, et selle veebilehe või reklaami taga on ikka sama bränd ja tegijad. Püüdke selle asemel teha väiksemaid, järkjärgulisi muudatusi, mis avaldavad pikema aja jooksul suurt mõju.

 

Lojaalsete klientide ja sihtrühma ignoreerimine

Teie olemasolevad kliendid on teie ettevõtte elujõud ning brändi muutmisel on oluline võtta arvesse nende vajadusi ja eelistusi. Kui teie rebrändingu tulemus ei kõneta kuidagi teie olemasolevaid kliente, võivad nad valida mõne teise kaubamärgi.

 

Ebaselged suhtlus ja sõnumid

Rebränding ja bränd üleüldiselt peaks rääkima selget ja järjepidevat sõnumit teie klientidele. Mida teie väärtustate, mille eest seisate, mida peate oluliseks jpm. See peaks väljenduma selgelt kõiges, mida teete. Ilma selge ja läbiva sõnumita ei pruugi rebränding olla efektiivne.

 

Jäetakse arvestamata tulevikuga

Rebränding on pikaajaline investeering ja on oluline kaaluda, kuidas teie uus bränding aja jooksul areneb ja kohanduma hakkab. Rebränding peaks arvestama tulevikuga ning võimaldama brändi kasvamist ja muutumist koos teie ettevõtte ja ajaga.

 

Kokkuvõttes võib rebränding olla võimas vahend ettevõtetele, kes soovivad oma kuvandit värskendada ja jõuda uue sihtrühmani. Sealjuures on oluline olla avatud ning vältida levinud vigu, et anda suurem võimalus rebrändingu püüdlustele olla edukad ning tagada nende pikaajalisuse.

 

 

Täname MK +2 fotode eest!