Kuidas valida õige veebiarendaja?

õige-veebiarendaja-valimine

Veebiarendaja valik oleneb lisaks teie eelarvele veel mitmetest kriteeriumitest. Selleks, et saaks valitud õige veebiarendaja just teile vajaliku lahenduse teostamiseks toome välja mõningad põhimõtted, millest lähtuda. 

 

Projekti eelarve

Ilmselgelt on iga kliendi valikul oluliseks kohaks just eelarve. Kuigi üldjuhul jäävad veebibüroode hinnad üsnagi sarnastesse piiridesse, on muidugi ka arendajaid, kes pakuvad teatud lahendusi hoopis odavamalt. Sellisel juhul tuleks vaadata kriitiliselt tehtud töösid mõistmaks, kas odava hinna taga on ka madalam kvaliteet. Kui eelarve on üsnagi piiratud tuleks valida pigem kvaliteet kui mitmed erinevad funktsioonid odava hinna eest. Ebakvaliteetse töö hilisem parandamine võib osutuda oluliselt kallimaks kui arvata võib. 

 

Disain

Veebibüroodel on üldjuhul lehel toodud välja ka teostatud projektid, kuid disainile ei tohiks nii väga keskenduda. Pigem jälgige, kas veebilehed töötavad korrektselt, navigatsioon ja kasutajakogemus on hea. Disain ei ole nii väga oluline, kuna iga kliendi soov on erinev, mistõttu ei ole disain alati veebibüroo otsustada ega teha. Sellegipoolest on hea märk, kui veebibüroo tehtud tööde seas on erineva disaini ja küljendusega projekte. Järelikult oskavad nad disainis olla mitmekülgsed. 

 

Funktsionaalsus

Veebibüroo võimekus ehitada erinevaid funktsioone on kriitilise kaaluga, kui teie soovitud lahendus neid sisaldab. Tavalise kodulehe puhul ei ole funktsionaalsus kindlasti nii oluline kui näiteks kohandatud e-poe puhul. Kas veebibüroo suudab valmistada lahenduse, mida soovite teile sobiliku eelarve piirides tuleks välja selgitada võimalikult vara. 

 

Veebiarendaja valik, kuidas valida õige veebiarendaja

 

Teised soovitused veebiarendaja valimiseks

Tasumise kord

Veebiarenduse puhul soovitame valida büroo, mis ei võta kogu projekti tasu ette. On olnud juhtumeid, kus klient tasub kogu summa ette ära ebakvaliteetse töö eest. Hiljem raha tagasi saada on väga keeruline. 

 

Veebiarendaja pakutud valmimisaeg

Veebiarenduse puhul on suureks küsimuseks projekti valmimisaeg. Kui büroo lubab erilahendusena valmivat e-poodi nädalaga, tuleks mõista, mis täpselt siis ikka hinnas on ja palju teil reaalselt sõnaõigust on. 

 

Usalda sisetunnet veebiarendaja osas

Nii nagu iga asja puhul on ka veebiarendaja valimisel oluline usaldada kõhutunnet. Kui tunnete, et midagi on valesti, tuleks vaadata teiste arendajate poole. Tihti väljendab töö kvaliteeti ka üleüldine professionaalsus näiteks e-mailide vastamisel.

Soovid uusi artikleid e-mailile? Liitu uudiskirjaga!
Loe veel . . .

Milliseid SEO tulemusi oodata uuelt veebilehelt?

Käesolevas artiklis keskendume täitsa uute veebilehtede SEO tulemustele. Siinkohal räägime…

Loe edasi

Kui turvaline on WordPress veebileht?

Väga tihti küsitakse, kui turvaline on ikkagi minu uus WordPress…

Loe edasi

Ohtlikud paroolid | Milline on turvaline parool?

Iga kasutajakonto teeb väga palju turvalisemaks tugev parool. Kui kasutad…

Loe edasi