Kodulehe hooldus

Kodulehe hooldus ja uuendamine - WordPress

Nagu kõik töövahendid, vajab ka koduleht ja e-pood aeg-ajal lisatähelepanu. Kodulehe pika eluea tagad selle regulaarse hooldamisega. Hooldamise käigus eemaldatakse kodulehel võimalikud vead ning teostatakse uuendused. Nii hoiad kodulehe tervist ja töökindlust! Kui sinu kodulehte ei ole uuendatud ega hooldatud juba aasta, peaksid laskma asjatundjal kindlasti see üle vaadata. Parem karta, kui kahetseda!

Teostame hooldustöid kodulehtedele, mis on WordPress CMS põhjal.

Mis on hooldus?
・Uuendused

WordPressi ja kasutusel olevate lisamoodulite uuendamine. Uuendamine tagab kodulehe pika eluea ning vähendab turvariske!


・Optimeerimine

Koduleht on väga aeglaseks muutunud? Äkki tasuks hoolduse käigus seda pisut turgutada, et see jälle kiirem oleks.

・Vigade parandused

Hoolduse käigus parandame kodulehel või e-poel olevad pisivead, mis võivad negatiivselt mõjutada nii SEO’d kui kasutajakogemust.


・Ja seda kõike turvaliselt!

Niisama uuenduste tegemine võib lõppeda väga halvasti, kui ei tea, mida tehakse. Seetõttu palka professionaal, kes alustab tööd varukoopia tegemisest!

Miks teha kodulehe hooldus?

Kodulehe hooldamine on osa kodulehe või e-poe omamisest, millest ei tohiks kõrvale hiilida. Mille vastu kodulehe hooldamine aitab?


Turvalisuse tagamine

Kodulehe või e-poe hooldamise kõige olulisem põhjus on turvalisus. Vananenud pluginad ja aastate tagused versioonid on suur turvarisk teie kodulehele, eriti kui teie koduleht kasutab palju lisamooduleid. Vanadel pluginatel ja WordPress versioonidel on võimalik, et leidub turvavigu. Ja kui jätate need uuendamata, jääbki turvaviga eemaldamata.


Vigade eemaldamine

Kui kodulehel esineb vigu või mõned funktsioonid on lakanud töötamast, võib lihtne hooldus selle kiirelt korda teha. Võib juhtuda, et mõne lisamooduli ja WordPress tarkvara versioonide vahel on tekkinud konflikt - üks on uuendatud, teine mitte. Samas uuendatakse pidevalt brausereid ning võib tekkida konflikt jällegi aegunud lisaplugina ja uute koodiversioonide vahel. Lisaks parandame hoolduse käigus ka pisivigu.


Kodulehe eluea pikendamine

Kodulehe tervisest oleneb selle eluiga. Kui jätate selle väga pikaks hooleta, võib lõpuks olla seisukord juba nii halb, et isegi põhjalik hooldus seda enam ei päästa ja oleks vaja teha täitsa uus koduleht. Seetõttu hoidke oma kodulehel silm peal - kui midagi tundub mäda, laske spetsialistil see kindlasti kiiremas korras üle vaadata! Regulaarsed hooldused hoiavad kodulehte tervena ning tagavad selle pikema kasutusea!


Kodulehe kvaliteedi parandamine

Kui kodulehe tervis on halb - on ka selle kvaliteet üldjuhul kannatada saanud. Koduleht on vigane, aeglane ja võib käituda veidralt. Hoolduse käigus tehtud uuendused ja parandused aitavad jällegi tõsta uuesti kodulehe üldist kvaliteeti. Vajaduse korral võib kodulehte lisaks hoolduse käigus pisut turgutada seda optimeerides, et selle kiirust parandada!

Soovid 6 kuud tasuta Veebimajutust?

Kasuta Veebimajutuse kodulehel tellimuse esitamisel meie partneri sooduskoodi ning saa esimesed 6 kuud majutust oma domeenile täiesti tasuta!

SOODUSKOOD:
XYSUM

Kas kodulehe hooldusest piisab?

Tihtipeale saab enamus probleemidest ja vigadest lahenduse tänu kodulehe hooldusele, kuid mitte alati. Millal on jäädud kodulehe hooldustega lootusetult hiljaks?


Hooldustasud lähevad üle mõistuse kalliks

Kui kodulehele või e-poele on tekkinud hulganisti vigu ja uuendusi pole tehtud juba väga pikalt, võib juhtuda, et kõigi vigade eemaldamine ja hoolduse tegemine läheb nii kalliks, et seda ei ole enam mõistlik teha. Sellisel juhul võiks kaaluda juba täitsa uue kodulehe tellimist. On väga ebatõenäoline, et uuel kodulehel selline olukord tekkida võiks, seega on tegemist pigem nii ehk naa vanema kodulehega. Tänu uue kodulehe tellimisele saate kõik vead eemaldatud ja ilmselt veelgi kaasaegsema ja mõnusama kodulehe!


Võimsad viirused, pahavara

Kui läheb väga õnnetult, võib juhtuda, et teie koduleht nakatub viirusest, mida eemaldada ei saa või selle eemaldamine on väga keeruline (ja pöördu tagasi eelmise punkti juurde). Mõningad viirused suudavad nakatada kõiki lehti, mis ühel serveril asuvad ja tagasi sellest tulla on väga raske ja alati ka mittegaranteeritud. Näiteks kui märkate viirust liiga hilja on ka kõik majutaja poolsed varukoopiad juba viiruse koodiga. Teisalt, kui viirus on suutnud end nii hästi peita, et seda kõike süsteemist üles ei leia, võib see hiljem uuesti kimbutama tulla.


Kodulehe välimus on aegunud

Kui kodulehe välimus enam üldse ei sobi, siis kahjuks hooldus seda ei paranda. Hoolduse eesmärk on hoida kodulehte tehniliselt korras. Kui soovite teha suuri disainilisi muudatusi, võite kaaluda kodulehe haldamisele või uue kodulehe tellimisele. Viimane on eriti soovituslik, kui olemasoleval kodulehel näiteks puudub mobiilivaade.