API Integratsioonid

API integratsioonid ja liidestamine WordPressil

Pakume API integratsiooni teenust nii valmivatele projektidele kui ka juba olemasolevatele kodulehtedele ja e-poodidele. Integreerime teiepoolt valitud API pakkuja teenuse teie kodulehe või e-poega. Aitame teil valida soovitud funktsiooni jaoks parima API pakkuja.

Loe teenusest lähemalt allpool.

Mida liidestame?
・Liidestamine kodulehega

API liidestuste ehk integratsioonide loomine kodulehega. Kodulehti on võimalik ühildada erinevate tarkvarade ja rakendustega väga erinevatel otstarvetel. Näiteks sotsiaalmeedia kontodega, Google kaartidega, Mailchimp jpm.


・Liidestamine e-poega

E-poe integratsioonid läbi API’de on väga tavalised. Kusjuures on e-poel rohkem integratsioonivõimalusi kui kodulehel. E-poe puhul on väga tavapärased liidestused näiteks makse-ja tarnevõimaluste osas, majandustarkvaradega jpm.


Mis on API integratsioon?

API on kui tööriistakomplekt, mis võimaldab e-poel või kodulehel suhelda ning luua liidestusi kolmanda osapoolega, API pakkujaga. Selle suhtluse eesmärk on vahetada API pakkujaga teavet.


Lihtsustatult näeb suhtlus API liidestuse põhjal üldiselt välja selline:

1. Kodulehelt või e-poelt esitatakse päring läbi API API pakkujale

2. API pakkuja otsib vajalikust andmebaasist välja küsitud päringule vastuse

3. Vastus saadetakse läbi API kodulehele või e-poele tagasi


70% avalikest API’dest on REST API’d, mis on paindlikumad, väiksema mahuga ning töötavad otse HTTP ja URL põhjal, mitte ei toetu ainult XML’ile. Sellised on näiteks Instagram’i, Facebooki, Google jpt API’d.

Soovid 6 kuud tasuta Veebimajutust?

Kasuta Veebimajutuse kodulehel tellimuse esitamisel meie partneri sooduskoodi ning saa esimesed 6 kuud majutust oma domeenile täiesti tasuta!

SOODUSKOOD:
XYSUM

Kodulehe või e-poe liidestamine

1. Toodete API’d

Läbi API pakkujate on võimalik koguda kokku kõik olulised andmed enda toodete kohta ja kuvada neid kas muudel platvormidel (näiteks turunduse jaoks) või kuvada lisainformatsiooni enda toodete kohta oma e-poes. Ka hinnavõrdlused toodete vahel.

2. Sotsiaalmeedia API’d

Tänu sotsiaalmeedia API'dele on võimalik kuvada enda kodulehel või e-poes näiteks Instagrami pilte, Facebooki konto informatsiooni, Twitteri kommentaare jpm.

3. Tarne- ja maksesüsteemide API'd

E-poe tellimissüsteemi on võimalik lihtsustada ja mugavdada lisades sobivad maksepakkujate API'd ja automatiseerida tarnesüsteemi integreerides e-pood tarnepakkuja süsteemiga läbi API.

4. Majandustarkvaraga liidestamine

E-poe üks levinumaid liidestusi on majandustarkvaradega, näiteks Erply või Simplbooks. Tänu sellisele liidestusele liiguvad andmed tellimuste kohta automaatselt majandustarkvarasse ning saate neid kasutada juba seal edasi, et lihtsustada muid ülesandeid, sh raamatupidamist.

5. Lihtsad API’d

Laialtlevinud Google Maps kodulehtedel ja e-poodidel on võimalikud just läbi API. Ka näiteks ilmateade või laenukalkulaatorid on tihti API põhjal.

6. Turunduse ja kliendihalduse API'd

E-mailide kogumine ja uudiskirjade saatmine toimub üldiselt läbi API pakkuja, tuntuim näiteks Mailchimp. Ka Pipedrive'i integratsioon kodulehe või e-poega toimib API abil.

7. Süsteemide integratsioon

Paljud e-poodide ja kodulehtede süsteemide integratsioonid teiste süsteemidega on tehtavad API põhjal. Näiteks võimaldada kliendil logida oma kontosse läbi Google konto või külastajale kuvada talle huvipakkuvaid tooteid.

Milleks kasutada API’d?

API'd ning API liidestused on väga laialdaselt kasutusel erinevate funktsioonide loomiseks ning võimaldamiseks, kuna olenevalt API’st on neil oma eelised.

Miks kasutada API liidestusi?

✓ Vähendab enda kodulehe või e-poe andmebaasi mahtu

✓ API pakkujatel on informatsiooni, mida ise on kas raske saada või ajakulukas koguda

✓ Võib vähendada arendamiseks kuluvat aega

✓ Võimaldab kuvada külastajale personaliseeritud informatsiooni

✓ Annab võimaluse eristuda konkurentidest

✓ Võimaldab ühendada oma kodulehte või e-poodi teiste teenuste pakkujatega